SIKÇA SORULAN SORULAR
Tercüme, Apostil ya da Dışişleri Tasdik İşlemi yaptırmak istiyorum, dosyalarımı nereye göndermeliyim?

Dosyalarınızı aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz:
Adres: Mithatpaşa Caddesi İnal İşhanı 31/4 Kızılay ANKARA
Telefon: 0 312 419 95 61
Alıcı Ünvan: Gürkök Tercüme San. Tic. Ltd. Şti.
MNG İndirimli Kargo Kodu: 232809807

Tercüme, Apostil ya da Dışişleri Tasdik İşlemi ne kadar sürede tamamlanır?

Noter onaylı tercüme işlemi süresi dosyanızın yoğunluğuna göre belirlenmekle birlikte, noter onayı, apostil ve dışişleri tasdik işlemlerinizin ortalama süresi 2 gündür. Örneğin, tek sayfadan ibaret bir Adli Sicil Kaydı dosyanızın çeviri, noter tasdiki, apostil ve gerekli durumlarda dışişleri bakanlığı onay işlemi ortalama 1-2 günde tamamlanmakta, dosyanız işlem biter bitmez tarafınıza ücretsiz kargo ile iletilmektedir.

Tercüme, Apostil ya da Dışişleri Tasdik İşlemi sonrasında nasıl bir prosedür izlenir?

Noter Onaylı Tercüme, Apostil ya da Dışişleri Tasdik İşlemi tamamlanan belgeler Türkiye’de ya da gönderileceği ülkede resmi geçerlilik sağlayacak şekilde hazır olduklarından, dosyanın size ulaşmasını takiben tarafınızca yapılması gerekli başka bir işlem kalmayacaktır. İlgili kurum ya da kuruluşlara tasdik işlemi tamamlanan belgenizi gönül rahatlığıyla ibraz edebilirsiniz.

Türkiye'nin Apostil Merkezi

DIŞİŞLERİ TASDİK İŞLEMİ

Apostil tarafı olmayan ülkelerde kullanılmak üzere gerekli resmi nitelikleri taşıyan ya da noter onaylı tercümesi gerçekleştirilmiş bulunan belgeleriniz için sizlere Dışişleri tasdik hizmetleri sunmaktayız. Dışişleri tasdik hizmetimiz yalnızca tarafımızca tercüme edilmiş ve noter onayı gerçekleştirilmiş belgelere uygulanmaktadır. Belgelerinizin asıl nüshası kullanılır. Gerekli hallerde elçilik onaylı hali ibraz edilmelidir. Tasdik işlemi Ankara’da gerçekleştirilir. 3 sayfa üzeri dosya ve evraklar için tasdik işlemi gerçekleştirilen belgeler adresinize hiç bir ek kargo ücreti olmaksızın gönderilir. Dışişleri tasdik ücretlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.